Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w powiecie piaseczyńskim.

Historyczna seria zwycięstw Józefovii

Józefovia Józefów wygrała cztery mecze w lidze z rzędu! Podopieczni trenera Damiana Politańskiego pokonali Wilgę Garwolin.
Józefovia pobiła swój rekord zwycięstw w IV Lidze

Źródło: Fot. jozefovia.pl

Określenie „Rycerze Wiosny” bez dwóch zdań pasuje do ekipy z Józefowa, która w tej rundzie IV Ligi idzie jak burza. Po pokonaniu Błonianki Błonie (2:1), Oskara Przysucha (2:0) i Raszyna (1:0) przyszedł czas na rywalizację z sąsiadującą w tabeli Wilgą Garwolin.

Pierwsza połowa należała do gości. W 28. minucie prowadzenie Józefovii zapewnił celnym strzałem przy słupku Ignacy Ognicha. Kilka minut przed upływem regulaminowego czasu tej odsłony starcia Wojciech Migas wyskoczył w powietrze i główkując, skierował piłkę do siatki przeciwnika.

Po przerwie gospodarze wrócili do gry. Najpierw po asyście Filipa Gaca gola kontaktowego strzelił Kacper Wieczorek. Później bliski odrobienia strat był mający za sobą występy w Ekstraklasie Grzegorz Piesio, ale po jego uderzeniu futbolówkę zmierzającą do bramki Józy wybił Mateusz Zakrzewski.

Wilga konsekwentnie dążyła do zmiany wyniku i udało jej się to w 82. minucie, kiedy do asysty trafienie dołożył Gac. Józefowianie, podobnie jak podczas pełnego emocji spotkania z Raszynem, do końca walczyli o zwycięstwo i tym razem również dopięli swego. W końcówce celnością popisał się Piotr Trepka, sprawiając, że piłkarze trenera Damiana Politańskiego drugi raz prowadzili w tym starciu. Chwilę później mogło być 2:4, jednakże sędzia odgwizdał spalonego przy bramce Jakuba Malinowskiego. 3 punkty znów pojechały do Józefowa.

Józefovia po raz pierwszy w historii występów w IV Lidze zanotowała czwartą wygraną z rzędu! I dalej jest niepokonana. W sobotę 27 kwietnia klub u siebie podzielił się z kolei punktami z MKS Piaseczno. Jego bilans w 2024 roku to 17 punktów (5 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażka) w 8 ostatnich spotkaniach, co daje bardzo dobrą średnią 2,12 punktu na mecz. Józefowski zespół plasuje się na 9. miejsce w stawce i zamyka górną połowę tabeli.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.