Uroczystość odbyła się 22 czerwca. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Czesław Mroczek oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Wojciech Kruczek podziękowali strażakom ochotnikom za udział w jednej z największych akcji gaśniczych w historii Mazowsza.
Wśród wyróżnionych znalazła się także jednostka OSP Kąty z gminy Kołbiel.
Specjaliści od pożarów lasów
OSP Kąty wchodzi w skład specjalistycznego plutonu „Pożar-Las”, którego zadaniem jest wsparcie działań podczas dużych pożarów terenów leśnych oraz innych zdarzeń wymagających zaangażowania wielu sił ratowniczych.
To właśnie dzięki odpowiedniemu wyszkoleniu, doświadczeniu i gotowości do działania druhowie z Kątów uczestniczyli w akcji gaszenia rozległego pożaru lasów.
Podziękowania dla strażaków
Podczas uroczystości podziękowania w imieniu jednostki odebrał druh Bartłomiej Wielgołaski. Wyróżnienie było wyrazem uznania za profesjonalizm, zaangażowanie i służbę podczas wymagającej akcji ratowniczo-gaśniczej. Dla mieszkańców gminy Kołbiel to kolejny dowód na to, że lokalni strażacy są przygotowani do działania nie tylko na swoim terenie, ale również wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc.
Czytaj także:

Napisz komentarz
Komentarze