Powiatowa ul. Poniatowskiego w Otwocku to jedna z tras wylotowych z Otwocka. W połowie marca wykonawca inwestycji, firma Towemo, rozpoczął przebudowę odcinka od ul. Pułaskiego, przy parku miejskim i ZUS-ie, do ul. Narutowicza w Śródborowie/Anielinie, przy Szkole Podstawowej nr 2.
Jak informuje Starostwo Powiatowe w Otwocku, inwestycję podzielono na trzy etapy. Obecnie realizowana jest modernizacja fragmentu ul. Poniatowskiego – część prac została już wykonana. Na wysokości SP2 jest już nowy asfalt, chodniki i ścieżka rowerowa. Roboty są też mocno zaawansowane od strony ul. Pułaskiego.
Od połowy maja wykonawca prowadzi przebudowę skrzyżowania ul. Poniatowskiego i ul. Pułaskiego przy parku miejskim, gdzie zostanie wybudowane duże rondo. Drugie rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego i ul. Narutowicza przy SP2. Te prace prawdopodobnie rozpoczną się w wakacje.
Inwestorem jest otwockie starostwo. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec br. Koszt modernizacji ul. Poniatowskiego z budową dwóch rond to koszt ok. 9 mln zł, z czego 6 mln zł pochodzi z rządowego dofinansowania.






Napisz komentarz
Komentarze