Młodzi zawodnicy UKS Wilki Otwock, specjalizujący się w szybkiej jeździe na rolkach, zakończyli tegoroczne starty w mistrzostwach Polski udziałem w Torowych Mistrzostwach Polski w Tomaszowie Lubelskim. Równolegle odbyły się tam Ogólnopolskie Zawody Dzieci, w których najmłodsi reprezentanci otwockiego klubu zdobyli siedem medali, a najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem mistrzostw Polski był Jan Radziewicz.
W kategorii młodzików Jan Radziewicz awansował do finału wyścigu na dystansie 500 m + D i zajął 4. miejsce. Na 200 m był piąty, a wyścig punktowy na 2000 m ukończył na 6. pozycji. – Sztafeta młodziczek w składzie Anastazja Słabęcka, Gabriela Markowska i Zofia Olszanka zajęła 8. miejsce. W Ogólnopolskich Zawodach Dzieci znakomicie spisali się reprezentanci rocznika 2017. Kacper Rosłonek zdobył cztery srebrne medale, natomiast Robert Prusik wywalczył trzy brązowe medale i raz zajął 4. miejsce – komentuje Dariusz Labriga, trener UKS Wilki Otwock.
Świetne miejsca zajęły także Pola Brzostek, Laura Jasińska, Helena Chodkiewicz i Aleksandra Trzepałka. W Torowych Mistrzostwach Polski dobrze poradziły sobie Gabriela Rosłonek i Anastazja Słabęcka. Rosłonek zajęła 16. miejsce na 200 m w gronie niemal 50 kadetek, a Słabęcka była 15. na tym samym dystansie wśród ponad 40 młodziczek. – Większość zawodników UKS Wilki Otwock poprawiła podczas mistrzostw swoje rekordy życiowe – podkreśla trener Dariusz Labriga.



Czytaj także:

Napisz komentarz
Komentarze