Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w powiecie piaseczyńskim.

Znakomite wyniki Sokudo

Zawodnicy Klubu Sportowego Sokudo z medalami! To był bardzo udany miesiąc dla młodych karateków.
Zawodnicy Sokudo z medalami

Źródło: FB: Klub Sportowy Sokudo

Na początku marca reprezentacja Sokudo – klubu, w którym dzieci, młodzież i dorośli na co dzień rozwijają sportowe pasje i szkolą swoje umiejętności – wzięła udział w II Ogólnopolskim Turnieju Karate KUMA-DE Cup 2024, który odbył się w Izabelinie w okolicach Warszawy. Otwocka drużyna osiągnęła świetne wyniki.

Na początku zawodów zespół w składzie: Ola Świętochowska, Nikola Smolak i Jakub Pietrzak zdobył srebrny medal i zajął 2. miejsce na podium w konkurencji kata drużynowe. Następnie, w poszczególnych kategoriach wiekowych, Ola Świętochowska i Jakub Pietrzak wywalczyli złoto w konkurencji kata indywidualne. Ponadto Ola zajęła 2. pozycję, a Kuba 3. w konkurencji fantom. To był znakomity początek miesiąca, a dalej były kolejne powody do radości.

Tydzień po zmaganiach w Izabelinie nieustraszeni wojownicy i wojowniczki sekcji karate stanęli do walki w 7. starciu Grodziskiej Ligi Sportów Walki. Celem turnieju jest integracja i zdobywanie cennego doświadczenia. Tu również udało im się sięgnąć po medale.

1. miejsce w konkurencji kata uzyskał Jakub Pietrzak. Na drugim stopniu podium stanęli Maksymilian Knach (kata) i Maja Knach (kumite). Brązowe krążki powędrowały do Marty Muszyńskiej i Agaty Łączyńskiej (ex aequo w konkurencji kata), a także do Adama Muszyńskiego (kata).

Ogromne gratulacje dla wszystkich medalistów oraz pozostałych młodych sportowców reprezentujących KS Sokudo! Życzymy wytrwałości w dążeniu do celu, coraz większych postępów i kolejnych sukcesów.